Almanya' da 24 Eylül tarihinde yapılacak seçimler için siyasi partiler seçim çalışmalarına start verdi. Onlardan biri de Yeşiller Partisi İdi. Parti Eş Başkanı Cem Özdemir, seçimleri kazanma ümidi İle bir taraftan Türkiye' nin iç meselelerine müdahil olmaya çalışırken, diğer taraftan da Türkiye hakkında küstah ve ihanet kokan açıklamalarda bulunuyor.

Bu defa ise, Alman Yeşiller Partisi eş başkanı ve Başbakan Adayı olan Cem Özdemir, Türkiye' den gitmekte olan öğretmenlerin Alman okullarında Türkçe dersi vermelerinin kesinlikle yasaklanmasını istedi. Alman Zeit gazetesine yapmış olduğu beyanda, Recep Tayyip Erdoğan' ın "otoriter dünya görüşü" nün ve milliyetçi anlayışının Alman okullarında sirayet ettirilmesine karşı olduğunu belirten Alman Cem, kendisinin de bu derslere katıldığını belirterek şu ifadelerde bulundu:

"Hepsinden evvel, devleti veya dini sorgulayan sorular sorulmamasını öğrendim. Fakat çocuklar ne kadar isterlerse o kadar soru sorabilmeliler."

508 ÖĞRETMEN TÜRKÇE DERSİ VERİYOR

Almanya' da Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'nca görevlendirilen 508 öğretmen özel izin ile Türkçe dersi veriyor. Türkiye' den Almanya' daki camilerde görev yapmak üzere gönderilen din görevlisi sayısı ise yaklaşık bin.