Brüksel Merkezde bulunan bir tren İstasyonu' nda üzerinde patlayıcı olduğu iddia edilen bir şahsın etkisiz hale getirildiği beyan edildi. Ulusal haber ajansı Belga' nın paylaştığı bilgiler doğrultusunda, Avrupa Birliği (AB) ve NATO gibi önemli uluslar üzeri yapılara ev sahipliği yapan Brüksel’ deki Merkezde yer alan bir Tren İstasyonu’nda patlayıcı yüklü kemer takmış bir şahıs etkisiz hale getirildi.

Bu esnada küçük bir patlama sesi duyulurken, polis ve askerler çevrede güvenlik önlemi aldı. Tren İstasyonu etrafındaki yollar yaya ve araç trafiğine kapatılırken, polis helikopterleri bölge üzerinde keşif amaçlı uçuş yaptı.

Belçika'nın ünlü turistik meydanı Grand Palace etrafında da sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Brüksel Zaventem Havalimanı ve Maelbeek metro istasyonunda 22 Mart 2016' da düzenlenen terör saldırılarında 32 kişi yaşamını yitirmiş, 270 kişi ise yaralanmıştı. Olayın hemen ardından başkent Brüksel' de alarm seviyesi önce en yüksek olan dörde çıkarılmış, daha sonra da üçe düşürülmüş, polis ve askerler önemli merkezler ve binaların önünde devriye görevine başlamıştı.

SALDIRGANIN ÖLDÜĞÜ İFADE EDİLDİ

Belçika Federal Savcılık Sözcüsü olan Eric Van Der Sypt, Brüksel Merkez Tren İstasyonu' nda etkisiz hale getirilen saldırganın öldüğünü bildirdi.