20 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 19°
  • Izmir 25°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

BM'den Rakka Açıklaması! Sivilleri Öldürüyorsunuz

ABD liderliğinde, terör örgütü YPG ile birlikte yürütülen Rakka operasyonunda sivil katliamı yapılıyor. BM sivil ölümleriyle alakalı tarafları uyardı ve kınadı.

BM'den Rakka Açıklaması! Sivilleri Öldürüyorsunuz

Birleşmiş Milletler  Genel Sekreter Sözcüsü Stephan Dujarric, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü DEAŞ'ın idaresindeki Rakka şehrinde çok sayıda sivilin hava saldırılarında hayatını kaybettiğini aktararak, sivilleri hedef alan saldırıları kınadı.

DÜN 30'DAN FAZLA SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

Dujarric, günlük basın enformasyon toplantısında, dün gerçekleştirilen Rakka'daki hava saldırılarında 30'dan fazla kişinin yaşamını yitirdiği yönündeki haberlerden duydukları endişeyi ifade etti.

"KORKUNÇ SALDIRILARA MARUZ KALIYORLAR"

Yerlerinden edilmiş aynı aileden 8 kişinin başka bir saldırı neticesinde yaşamını yitirdiğini dile getiren Dujarric, Suriye'de sivillerin korkunç saldırılara maruz kalmaya devam ettiğinin altını çizdi.

Dujarric, "Rakka'da son günlerde ve haftalarda hava saldırılarında ve bombardımanlarda çok sayıda sivil öldü ve yaralandı, 25 bin kişi de süren çatışmalarda mahsur kaldı. BM, sivilleri ve sivil altyapıyı hedef alan her türlü saldırıyı kınıyor." dedi.

"HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALIN"

Sözcü Dujarric, Suriye'de bütün taraflara sivillerin korunması hususunda her türlü önlemi almaları ilanında bulundu.

ABD'nin liderlik yaptığı Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu çerçevesinde Rakka şehir merkezine yönelik harekatın 6 Haziran itibarıyla başladığı duyurulmuştu.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri