BM Genel Sekreter Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, Feltman'ın bugün Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'a bir ziyaret gerçekleştireceği belirtildi. Kuzey Kore'nin Eylül ayındaki daveti üzerine Feltman'ın "siyasi diyalog" için Pyongyang'a ziyaret gerçekleştireceğini ifade eden açıklamada, Feltman'ın Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, Bakan Yardımcısı Pak Myong Guk ve ülkedeki BM heyetiyle görüşme yapacağı belirtildi. 

6 YIL SONRA BİR İLK

Ülkenin lideri Kim Jong-un ile buluşması Feltman, 6 sene aradan sonra Kuzey Kore'yi ilk ziyaret eden BM yetkilisi olacak.
Kuzey Kore'yi en son Ekim 2011 yılında dönemin BM İnsani Yardım Koordinatörü Valerie Amos ziyaret etmişti.

KUZEY KORE TETİKTE!

Diğer yandan, Kuzey Kore Son olarak Amerikan topraklarını vurabilecek füze test eden Kuzey Kore, Güney Kore ve ABD'nin ortak tatbikatının bölgeyi nükleer savaşa sürükleyebileceğini açıkladı. ABD lideri Donald Trump'ı 'akıl hastası' olarak betimleyen Pyongyang yönetimi, tatbikatın halihazırda zaten yüksek olan tansiyonu aniden alevlendirebileceği uyarısını yaptı.

HER AN NÜKLEER SAVAŞ ÇIKABİLİR

iktidar partisinin gazetesi Rodong'un baş yazısında ise, "Tatbikat açık ve topyekûn bir provokasyondur, her an bir nükleer savaşa neden olabilir" ifadesi yer aldı.

ABD'DEN KİM'E GÖZDAĞI

Washington ve Seul, bu yıl içinde 20'yi aşkın füze denemesi yapan Kim Jong-un'a gözdağı vermek için devasa bir tatbikata girişti. Yüzlerce savaş uçağı beş gün boyunca Kore Yarımadası üzerinde gövde gösterisi yapacak.