Teröre kucak açan Avrupa bir kez daha kanlı yüzünü gösterdi. Türkiye'nin terörist olarak tanımladığı PYD, Almanya'nın başkenti Berlin'de temsilcilik açtı. "Rojava Demokratik Özerk Yönetimi" adıyla dün Almanya'nın başkenti Berlin'de temsilcilik, PKK'ya yakın Fırat Haber Ajansı'nın iddiasına göre "Alman devletinin resmi bilgisi ve onayıyla" açıldı.

Açılış töreninde konuşan sözde Rojava Demokratik Özerk Yönetimi Berlin Temsilcisi Sipan İbrahim büroyu açmalarındaki amacı şöyle özetledi: "Alman devletiyle diplomasiyi geliştirmek ve Rojava'daki gelişmeleri Almanya halkına doğru aktarmak için böyle bir büronun açılmasını gerekli gördük. Rojava Demokratik Özerk Yönetimi'nin Almanya ile iyi ilişkiler içinde olması için çabalarımız olacak."

TERÖR ABD'YE DE GİDECEK

PYD, daha önce de Moskova ve Stockholm'de temsilcilik açmıştı. Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'ta ise PYD'nin kadın kollarını temsil eden YPJ Temsilciliği'ne izin çıkmıştı. Fırat Haber Ajansı'nın iddiasına göre terörist PYD sonraki dönemde Paris, Kopenhag ve Washington'da da temsilcilikler açmaya hazırlanıyor.