İngiltere'de Başbakan TheresaMay, terörle mücadelede için gerekirse insan hakları yasalarını bile değiştirebileceklerini söyledi.

İngiltere son zamanlarda yükselen terör eylemleri ile sarsılıyor. İngiltere' de adeta OHAL durumu mevcut. Manchester şehrinde yapılan vahim saldırıdan sonra en yüksek seviyede terör için kırmızı alarm verildi. buna ek olarak askerler ile polisler ortak hareket ederek vatandaşların güvenliğini sağlamak için sokaklara indi.

TERÖR İLE MÜCADELEDE KARARLI TUTUMUMUZU SÜRDÜRECEĞİZ

Fakat buna rağmen geçtiğimiz günlerde bir terör saldırısı daha Londra şehir merkezinde  gerçekleşti. Artan terör faaliyetlerine Başbakan Theresa May'in tepkileri sert oldu. "Radikal İslamcıları ziyadesiyle tölere ettik, o günler artık sona erecek." yorumunda bulunan Therasa May, terörle mücadele kapsamında yapılabilecek tüm adımları kararlılıkla uygulamaya koyacaklarını bildirdi.

TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRİYORLARDI KENDİLERİ DE AYNI ADIMLARI ATACAK

Açıklamalarına ek yapan Theresa May, terör faaliyetlerini bitirebilmek adına gerekirse insan hakları yasalarının bile değişebileceğini belirtti.

Her fırsatta insan hakları yasalarına atıfta bulunarak terörle mücadele kapsamında Türkiye'yi eleştiren Avrupa'dan bu tarz bir açıklama gelmesi ile konu enteresan bir hal aldı.