Bir Ayda 43 Kişi Boğuldu!

Haziran ayı başından bu yana deniz, gölet, ırmak, sulama kanalı gibi alanlara giren 15'i çocuk 43 kişi yaşamını yitirdi.

Bir Ayda 43 Kişi Boğuldu!

Dört tarafı denizle kaplı Türkiye'de hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber serinlemek isteyenler denize, buna ulaşamayanlar da göletlere ve sulama kanallarına giriyor.

Alınan tüm önlemlere rağmen ve gerçekleşirilen uyarılara karşın hemen hemen her gün boğulma vakası gerçekleşiyor.

Üzücü boğulma haberlerinin arttığı şu günlerde yetkililer, yüzme bilen veya bilmeyen tüm yurtdaşlara tedbirsiz sulardan uzak durmalarını öneriyor.

HAZİRAN'DA 43 KİŞİ BOĞULDU

AA muhabirinin derlediği haberlere göre, yurtta hava sıcaklarının artmasıyla beraber boğulma vakalarında önemli derecede yükseliş yaşandı. Nisan ve mayısta 7 kişinin boğulduğu Türkiye'de, haziran ayında denize, gölete, ırmağa ya da sulama kanalına giren 15'i çocuk 43 kişi boğuldu. Geçen sene haziran ayında da 40'tan fazla kişi boğulmuştu.

İSTANBUL VALİLİĞİ DENİZE GİRENLERİ UYARDI

İstanbul Valiliği denize giren vatandaşları uyardı .Boğulma vakarının artması üzerine İstanbul Valiliği vatandaşları uyarıda bulundu ve denize girerken dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Yaz aylarının başlamasıyla deniz sezonu açılmış bulunmaktadır.Bu nedenle boğulma vakarında artma görüldüğü ortaya koyuldu.Boğulma vakalarında olan artış nedeniyla İstanbul Valiliği açıklama yapma gereği duydu.Ve valilik yaptığı açıklamalarda vatandaşlarıda uyurıda bulundu.Denize girilmesi yasak bölgelerde denize girilmemesi ve aşırı açılmaması gerekliliğini vurguladığını duyurdu.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri