E-ticarette dünya devi olan Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un, gerçekleştirdiği yatırımlar ve sürekli büyüme rakamları dünyanın en zengin iş adamı olma unvanını kazandıracak gibi görünüyor.

AMAZON'UN KURUCUSU BİLL GATES'İ DÜNYA SIRALAMASINDA GEÇME YOLUNDA

Serveti ile dünyanın en zengin iş adamı olan Bill Gates, dünyanın en zengin insanı unvanını uzun senelerdir elinde tutmayı başarıyor. dünya devi teknoloji firmasının kurucusu olan Microsoft teknoloji şirketi ile elde ettiği para sayesinde bu yıllara kadar  gelen Bill Gates, parasını her dönem istikrarlı bir şekilde büyütmeye de devam ediyor.

Fakat son yıllarda korkunç satış rakamlarını elde eden Apple, Google gibi diğer teknoloji şirketleri, dev servetler elde etmeyi başardı. Göz önünde olan bu şirketlerin tersine istikrarlı büyümesini sürdürmeye devam eden e-ticaret devi Amazon’un CEO’su olan Jeff Bezos, Bill Gates’in servetine yanaşmayı başardı. En son ABD’nin önde gelen gıda üreticisi Whole Foods’u satın almasıyla servetini biraz daha büyüten Jeff Bezos yakın zaman da aradaki farkı kapatarak Bill Gates’in servetini geçecek gibi görünüyor.