Beyrut'ta Patlayan Geminin Eski Kaptanı Amonyum Nitrat Konusunda Uyardığını Söyledi

Geçtiğimiz günlerde Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamaların yankıları devam ederken MH Rhosus gemisinin eski kaptanı Boris Prokoshev, Lübnanlı yetkilileri 6 yıl önce kargonun içeriği konusunda uyardığını söyledi.

Beyrut'ta Patlayan Geminin Eski Kaptanı Amonyum Nitrat Konusunda Uyardığını Söyledi

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlama şehri yerle bir ederken yeni gelişmelerde arka arkaya gelmeye başladı. MV Rhosus gemisinin eski kaptanı Boris Prokoshev, 6 yıl önce amonyum nitrat konusunda Rusya ve Lübnan medyasını uyardığını söyledi.

Geminin kaptanı olan Igor Grechushkin’in Beyrut'ta mürettebatı ve kargoyu bırakıp gittiğini ifade eden MH Rhosus gemisinin eski kaptanı Boris Prokoshev, gümrükte rehin tutulduklarını söyledi.

'10 AYDIR BARUT FIÇISINDA YAŞIYORUZ'

Yaşadıklarını ve patlayıcı madde hakkında açıklamalarda bulunan Boris Prokoshev, 'Sahibi gemiyi terk etti. Kargosu, amonyum nitrat. Bu, patlayıcı bir madde. Ve biz terk edildik. 10 aydır bir barut fıçısında yaşıyoruz. Bizi ve onlarca kişi ölüme sürüklendi.

'MEDYAYI VE LÜBNANLI YETKİLİLERİ UYARDIM'

Olayın yaşandığı zaman kendi ülkemin medyasını ve Lübnanlı yetkilileri uyardım. Ama kimse uyarımızı dikkate almadı.' ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR