ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon'un görevine son verme kararı aldığı öne sürüldü.

New York Times gazetesi, Beyaz Saray yetkililerinden edinilen bilgiye göre yaptığı haberde, Trump'ın, Bannon'un görevine son verme kararı aldığını yazdı.

Haberde, Bannon'un görevine tam olarak hangi tarihte son verileceğine dair bilgiye yer verilmezken, Trump'ın fikrini değiştirebileceği şeklinde ifadeleri de kullanıldı.

Beyaz Saray'dan konuya dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Trump'ın ABD Başkanlık seçimlerini kazanmasında ciddi rol oynayan Bannon, ismi Trump'ın kabinesinde açıklandığından bu yana ABD ana akım medyasının hedefi haline gelmişti.

Trump, Salı günü New York'ta kendisine yöneltilen Bannon'un Beyaz Saray'daki geleceğine ilişkin soru üzerine, Steve Bannon'u "arkadaş" olarak nitelemiş ve "Bannon hakkında ne olacağını göreceğiz." ifadesini kullanmıştı.

TRUMP İSTİFA EDECEK İDDİASI

Bahsi geçen iddia, ABD Başkanı Donald Trump'ın 1987 senesinde yayımlanan ve çok satan "The Art of The Deal" adlı kitabın hayalet yazarı Tony Schwartz'dan geldi. Schwartz, Trump'ın başkanlığının fiilen bittiğini ifade etti.

Twitter hesabında tahminlerini yazan Schwartz, Trump'ın Cumhuriyetçi Parti'nin seçim kampanyası ekibiyle Rusya arasındaki ilişkilere dair soruşturmanın bitmesinden önce istifa edeceğini iddia etti.