Amerika Birleşik Devletleri' nde Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü vazifesine geçici olmak kaydı ile Hope Hicks' in getirildiği ifade edildi.

Washington' da bulunan Beyaz Saraydan gelen beyan doğrultusunda, İletişim Direktörlüğü vazifesine son verilen Anthony Scaramucci' nin yerine, iletişim danışmanı olarak vazifesini sürdüren Hope Hicks' in geçici bir şekilde getirildiği ifade edildi. 28 yaşında olan Hicks' in yaklaşık iki haftadır ara verilen Beyaz Saray medya toplantılarına katılıp katılmayacağı hususunda henüz bir beyanda bulunulmdı.

ANTHONY SCARAMUCCİ  YERİNE GÖREVE GELENE TWİTTER HESABINDAN YORUM YAPTI

Washington' da ki Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü vazifesini yaklaşık 10 gün icra etmesinin ardından vazifesine son verilen  Anthony Scaramucci, Hicks' in göreve getirilmesinin ardından sosyal medya iletişim aracı olan Twitter hesabından paylaşım gerçekleştridi. Scaramucci yapmış olduu paylaşımda:

 "Hope çok iyi bir insandır ve aynı zamanda çalışarak ortaya iyi bir iş koyacaktır. Kendisine başarılar diliyorum." şeklinde ilet paylaştı. Geçici bir şekilde vazifesinin başına geçen Hope Hicks, ABD Başkanı olan Donald Trump' ın yürüttüğü kampanyada da aktif rol üstlenmişti.