İspanya' nı Barcelona şehrinde 17 Ağustos' ta 14 kişiyi öldüren terör saldırısında bulunan şahsın yakalandığı bilgisi paylaşıldı.

ÖLDÜRÜLEREK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İspanya polis ekipleri, Barcelona saldırganının baş şüphelisi olan Ebu Yakup' un öldürüldüğünü teyit etti.

Barselona saldırganı yakalandı

Saldırı eylemini gerçekleştiren şahsın kimlik adının Yunus Ebuyakub olduğu ifade edilirken, daha evvel şüphelinin fotoğrafları dağıtılmış, söz konusu kişi için Avrupa çapında yakalama operasyonları yürütürlmeye başlanmıştı.

Öte yandan İspanya' nın Barselona şehrinde geçtiğimiz günlerde apılan vahim terör eylemi üzerine 3 gün evvel eylemin yapıldığı cadde üzerinde İslam karşıtı gösteri yapmak isteyen İslam karşıtı bir grubu, halk engellerken arbede çıkmıştı, yaşanan arbede sonrasında yaralananlar olmuş, saldırı eyleminin meydana geldiği La Rambla caddesi üzerinde İslam karşıtı gösteri yapmak sureti ile taşkınlık yapan grup ile bu gruba engel olmak isteyen bir başka grup arasında gerilim meydana gelmişti.

Aşırı sağcı olan "Falange Partisi' nin" üyelerinin çağrısı ile caddede toplanan 20 kişilik gruba, vatandaşlar tepki gösterilmiş, iki grup arasında çıkan arbedede birkaç kişi yaralanmıştı. Katalonya polisi ekipleri olaya müdahale etse de arbedeye güçlükle engel olabilmişti. La Rambla' yı çift yönlü olarak trafiğe kapattıp ve İslam karşıtı grubu bölgeden uzaklaştırılmışlardı.