Meksika'da San Pedro Huamelula eyalitin Belediye Başkanı Victor Aguilar, çok sayıda vatandaşın katıldığı bir törenle balıkçılara uğur getirmesi nedeniyle yavru bir timsahla evlendi.Meksikalıların çok önemsediği bu durum dünya kamuouyunda çok ilgi buldu.Belediye başkanının böyle bir evliliğe imza atmasının nedeni Meksikalı balıkçılara uğur ve şans getirmesi olduğu belirtildi.

Meksika'da San Pedro Huamelula bölgesinde balıkçılara uğur getirmesi nedeniyle skandal niteliğinde bir olay meydana geldi. San Pedro Huamelula Belediye başkanı Victor Aguilar, çok sayıda vatandaşın katıldığı resmi törenle bir timsahla evlendi.

YAVRU TİMSAHA GELİNLİK GİYDİRDİLER

Belediye başkanıyla evlenmeden  önce vaftiz edilen yavru timsaha giydirilen gelinlik de dikkatleri ve hayretleri üzerine çekti. Timsah tören sırasında ağzı bağlı şekilde bekletildi.Dünya medyası bu düğün merasimine büyük ilgi gösterdi.

BU EVLİLİĞİN AMACI BALIKÇILARA ŞANS GETİRMEK

Meksika'da San Pedro Huamelula bölgesinde her sene balıkçılara şans getirmesi nedeniyle bölgenin belediye başkanı bir timsahla evleniyor. Evlilik töreni sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Aguilar, "Bu ritüelde deniz senesi için olumlu hasat talep ediyoruz" şeklinde konuştu.