8 sene süresince Amerikan Başkanı olmak yerine, dünyanın karakol komutanı gibi davranmayı görev adadı kendine Obama. Verdiği kararlarla sayıları yüz binlerin çok üzerinde, milyonlarca masum insanın ölümüne sebep oldu.

Güney Amerika'daki hükümet - muhalefet anlaşmazlıklarından tutun da, Afrika'da insanlar açlıktan ölürken, kamyon kamyon silahları bölge ülkelerine sevk etti, Boko Haram gibi ne olduğu belli olmayan terör örgütlerine 'abilik' yaptı, iç savaşa neden oldu.

MİLYONLARCA MÜSLÜMANI ÖLDÜRDÜ

Obama'nın Ortadoğu'da ise petrol uğruna iç işlerine müdahale etmediği ülke kalmadı. Lübnan, Irak, Suriye bunlardan sadece üçü. Nobel ödüllü Obama, milyonlarca Müslüman çocuk Amerikan füzeleriyle öldürülürken utanmadan "Mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum"mesajlarıyla, Müslümanlarla dalga geçer gibi kurban ve ramazan bayramlarını kutluyordu.

DEVRAN DÖNDÜ

Şimdi devran döndü ve Obama gibi kendini dünyanın efendisi zanneden Amerikan Başkanları'nın başka ülkeleri karıştırmak adına ortaya döktüğü ne kadar fantezi varsa Birleşik Devletler'de yaşanmaya başladı.

ABD'DE OLAYLAR ÇIKTI, OBAMA SAKİN OLMA ÇAĞRISI YAPTI

ABD'de bir grup beyaz ırkın üstünlüğüne inanan gösterici ile onlara karşı çıkanlar arasında çatışmalar çıktı, Virginia Valisi olağanüstü hal ilan etti. Irkçı gruplar silah ve askeri kıyafetlerle sokağa inerek gövde gösterisi yaptı.

Charlottesville şehrinde bir otomobilin bir grup göstericinin arasına daldığı, olayda yaralıların olduğu kaydedildi.

MANDELA'NIN SÖZLERİNİ PAYLAŞTI

Olayların meydana gelmesinin ardından eski Başkan Barack Obama da Twitter'dan mesaj yayınlayarak taraflara sakin olma çağrısında bulundu.

Nelson Mandela’nın sözlerini paylaşan Obama, ''Hiç kimse, doğuştan başka bir insandan, o kişinin ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden nefret etmez. İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Ve eğer onlara nefret öğretiliyorsa, sevgi de öğretilebilir'' ifadelerini kullandı.