Başkan Adayları Canlı Yayında Küfürleşecek

ABD'de başkan adayları Cumhuriyetçi Donald Trump ve Demokrat Joe Biden, 3 Kasım'daki başkanlık seçimleri için ikinci ve son kez canlı yayında kozlarını paylaşacak.

Başkan Adayları Canlı Yayında Küfürleşecek

ABD'de 3 Kasım başkanlık seçimlerine 12 gün kala Trump ve Biden, yerel saatle 21.00'de (TSİ 04.00) Tennessee eyaletinin Nashville kentindeki Belmont Üniversitesinde karşı karşıya gelecek.

Başkanlık Münazaraları Komisyonunun (CPD) yaptığı açıklamaya göre, tartışma Kovid-19 ile mücadele, aile, ırkçılık, iklim değişikliği, ulusal güvenlik ve liderlik olmak üzere toplam 6 konu başlığında yapılacak.

Toplamda 90 dakika sürecek tartışmada, her konu başlığı için 15'er dakika ayrılacak ve her konu başlığının başında adaylara 2'şer dakikalık açılış konuşması süresi tanınacak.

'TARTIŞMA İPTAL EDİLMİŞTİ'

Trump ve Biden ilk televizyon tartışması için 29 Eylül'de Ohio eyaletinin Cleveland kentinde Case Western Reserve Üniversitesinde karşı karşıya gelmişti.

İkinci canlı yayın tartışması ise 15 Ekim'de Miami'de planlanmış ancak ABD Başkanı Trump'ın Kovid-19'a yakalanıp hastaneye yatmasıyla başlayan tartışmalar, Trump'ın en az 10 gün izolasyona girme zorunluluğuna bağlı olarak ikinci canlı yayın tartışmasının nasıl gerçekleştirileceği konusuna odaklanmıştı.

CPD'nin, "İkinci tartışma sanal ortamda yapılsın" önerisi, Trump cephesinden kabul görmemiş, Biden tarafı ise Trump'ın halen virüs taşıma ihtimali dolayısıyla fiziksel bir münazaraya karşı olduğunu açıklamıştı.

CPD, 9 Ekim'de yazılı açıklamayla 15 Ekim için planlanan ikinci canlı yayın tartışmasının yapılmayacağını duyurmuştu.

'PALYAÇO, SOYTARI YAKIŞTIRMALARI YAPTILAR'

2 adayın seçime girmeden önceki gerginlikleri ve üslupları bütün dünya tarafından hayretle karşılanmaya ve eleştirilmeye devam ediyor. Bir önceki oturumda Trump, Cumhuriyet aday Biden hakkında soytarı, Biden ise Demokrat Aday Trump'a karşı 'Palyaço' ifadesini kullanmıştı.


Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR