Polis, şehirde vatandaşlara saldıran saldırganı bacağından vurarak yakaladı. Finlandiya polisinin yaptığı açıklamada "Turku merkezinde birkaç kişi bıçaklandı. Polis şüpheli saldırganı vurdu. Saldırgan yakalandı" ifadelerine yer verildi.

Polis öte yandan, vatandaşlardan bölgeyi acilen terk etmesini istedi.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Fin gazetesi The Turun Sanomat, saldırıda en az bir kişinin hayatını kaybettiğini öne sürerken, bu bilgi hiçbir resmi makam tarafından doğrulanmadı. Gazetenin resmi internet sitesinde yayımlanan fotoğrafta da yerde yatan bir kişinin üzerinin örtülü olduğu görülüyor.


BAŞKENTTE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Finlandiya polisi saldırının ardından başkent Helsinki'deki havalimanı ile tren istasyonların da güvenlik önlemlerinin arttırıldığını açıkladı.

AVRUPA TEYAKKUZDA

Dün Barcelona'da düzenlenen ve 13 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından bugün de Finlandiya'da bir saldırı olması Avrupa'yı harekete geçirdi. Avrupa'nın önemli kentlerinde terör seviyesi en üst düzeye çıkartılırken, polis ve askeri birlikler önlemlerini artırdı. Özellikle havalimanı ve ülke giriş çıkışlarında güvenlik önlemleri artılıyor.

Öte yandan Barcelona ve Finlandiya'daki terör saldırılarının soruşturmaları devam ediyor. Yakalanan şüphelilerin verdikleri ifadeler doğrultusunda operasyon yapılıyor.