İspanyol polisi ve jandarması, Katalonya'daki bağımsızlık referandumuna izin vermedi, oy kullanılmak için hazırlık yapılan merkezlere baskınlar düzenledi.

İspanyol hükümeti referandumu yasadışı ilan etmişti. Hafta içinde bazı Katalan siyasetçiler gözaltına alınmıştı.

İSPANYA'DAN AÇIKLAMA

İspanya İçişleri Bakanlığı, Katalonya bölgesindeki yasa dışı bağımsızlık referandumuna izin vermediklerini ve tüm oy pusulalarına ve sandıklara el koymaya başladıklarını aktardı.

İSPANYOL GÜVENLİĞİNDEN SERT MÜDAHALE

Madrid yönetimine ait polis ve jandarmaların seçim merkezlerine yönelik müdahaleleri devam ederken, seçim merkezlerinin önünde bulunan herke genç yaşlı, kadın erkek olarak ayırt edilmeksizin polis tarafından tartaklanıyor.

Bazı bölgelerde ise barikat kuran Katalan seçmenlere polisler jop, tekme ve yumruklarla müdahale etti. Genç yaşlı farketmeksizin herkese şiddet eylemi uygulayan ispanyol polisleri Barselona'yı adeta kan gölüne çevirdi.

İspanyol polisi Barselona'da şiddet uygulamaya başladı

YAŞLILAR BİLE DAYAK YİYOR

Madrid polislerinin kanlı müdahalesi yaşlıları da vurdu. İki tane yaşlı kadın polisin jop darbeleriyle kanlar içinde kalırken, bir yaşlı çift de yine polisler tarafından sürüklenerek seçim merkezinden çıkartılıyor.

İspanyol polisi Barselona'da şiddet uygulamaya başladı

38 KİŞİ YARALANDI

İspanyol polis ve jandarmasının, Katalonya'da yasa dışı olmasına rağmen gerçekleştirilmek istenen bağımsızlık referandumuna müdahalesinde 3'ü ağır en az 38 kişinin yaralandığı bildirildi.