Barselona'da dün gerçekleştirilen saldırıdan sonra restoranın kapılarını yaralılara açan ve onlara yardım eden Rey de Estambul'un işletmecisi Ercan Can, büyük takdir topladı.

AA muhabirine demeç veren Barselona emniyet yetkilileri, restoran çalışanları ve işletmecisinin kendilerine çok büyük yardımlarının dokunduğunu aktararak, gösterdikleri dayanışmadan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Ercan Can (27) da AA muhabirine verdiği demeçte, "Polis ağır yaralılara dokunmuyordu. Hafif yaralıları da kenarı taşıyordu. Biz de dükkanımızı açtık. Polisle beraber 5-6 yaralıyı restoranın içine taşıdık. 40 dakika sonra ambulans geldi ve yavaş yavaş yaralıları çıkardılar. Bugün de Katalan polisi gelerek bize yardımlarımız için teşekkür etti." ifadelerini kullandı.

"ŞOKU ATLATAMADIM"


Minibüsün insanların içine daldığını fark etmediğini belirten Can, "Gece uyuyamadım. İlk kez böyle bir şeye tanık oldum. Çok ağır yaralılar vardı. Şoku halen atlatamadım." ifadesini kullandı.

Barselona'yı hedef alan saldırıda 13 kişi ölmüş, 100'den fazla kişi de yaralanmıştı.

OLAYIN İZLERİ SİLİNMEYE ÇALIŞIYOR

Bugün kentte hummalı bir çalışma vardı. Temizlik personeli ve itifaiye ekipleri saldırının yaşandığı bölgedeki oluşan hasarı ortadan kaldırmak için hummalı bir çalışma içine girdi.