BAE'nin 8 Prensesi Hapis Cezasına Çarptırıldı

BAE'nin 8 prensesi Belçika'da lüks bir otelde yaşanan olaylar nedeni ile hapis cezasına çarptırıldı

BAE'nin 8 Prensesi Hapis Cezasına Çarptırıldı

Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) 8 prenses, "hizmetçilerini kötüye kullanmak" ve "insan kaçakçılığı yapmak" suçlarından 15 ay hapis ve 165 bin euro para cezasına çarptırıldı.

Ülkenin en kuvvetli ailelerinden El Nahyan'a mensubu olan prenseslerin hapis cezaları ile para cezalarının yarısı askıya alındı.

AİLE MANCHESTER CITY'NİN SAHİBİ

El Nahyan ailesi, BAE'den Abu Dabi'de hükümette ve İngiliz futbol kulübü Manchester City'nin de sahibi.

Prensesler için dava 2008'de Belçika'nın başkenti Brüksel'deki lüks bir otelde yaptıkları olaylar nedeni ile açılmıştı.

Otelin bir katını birkaç aylığına kiralayan prensesler, 20'den fazla hizmetçinin otelden çıkmasına müsade etmedi.

Prensesler hizmetçileri arta kalan yiyeceklerle beslenmeye, yerde yatmaya zorladı ve günün hemen hemen her saati çalıştırdı.

Belçika makamları, hizmetçilerden bir tanesinin kaçıp polise başvurmasıyla durumdan haberdar olmuş, açılan dava Mayıs ayında görülmeye başlanmıştı.

KATAR'A UYGULANAN YAPTIRIMIN EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİNDEN

Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'a ait beIN Sports yayınının uydu alıcı materyallerinin alımının sonlandırılmasına yönelik kararda bulundu.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), Katar'ın sahibi olduğu beIN Sports kanalının uydu alıcı teçhizatlarının devlet içerisinde bulundurulmasının önüne geçen bir karar aldı.
BAE resmi medya organı WAM'ın sunduğu bilgilere göre, alakalı yetkililer, beIN Sports yayın organında alıcı araç gereçlerinin tedarik edilmesini önleme istikametinde karara vardı.

Yorum Yaz