Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'a ait beIN Sports yayınının uydu alıcı materyallerinin alımının sonlandırılmasına yönelik kararda bulundu.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), Katar'ın sahibi olduğu beIN Sports kanalının uydu alıcı teçhizatlarının devlet içerisinde bulundurulmasının önüne geçen bir karar aldı.
BAE resmi medya organı WAM'ın sunduğu bilgilere göre, alakalı yetkililer, beIN Sports yayın organında alıcı araç gereçlerinin tedarik edilmesini önleme istikametinde karara vardı.

KATAR İZOLASYONU DEVAM EDİYOR

Yayına üye olmak için yapılan işlemlerin ve üyelik yenilemelerinin de sonlandırıldığını açıklayan haberde, karara riayet etmeyenlerin cezalandırılacağı bilgisi paylaşıldı.

Suudi Arabistan ve Bahreyn de geçtiğimiz iki gün dâhilinde beIN Sports yayın organının alıcı teçhizatlarının ithalatını, kanaldan faydalanmaya yönelik alımlarını ve üyelik tazelenmesini iptal etmişti.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn, Mısır ve Yemen 5 Haziran'da Katar ile tüm ikili ilişkileri sonlandırdıklarını ilan etmişti. Devletlerin hava bölgelerini Katar'a engelleyen Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların iki gün dâhilinde devletlerini terk etmesini talep etmişti. Suudi Arabistan öte yandan Katar'ın tek kara hududunu da engellemişti.