Avustralya’nın başkentlerinden Melbourne şehrinde silahlı saldırgan bir kadını rehin aldı, bir kişiyi öldürdü. Polis tarafından yapılan operasyon sonrasında saldırgan öldürüldü, olay esnasında ise 3 polis memuru yaralandı.

Victoria bölgesine bağlı polislerin gerçekleştirdiği operasyon hususunda yapılan basın açıklamasında geçtiği üzere, bir apartmanda vuku bulan patlama hadisesi sonucunda yapılan ihbarın sonrasında polisin acilen olay yerine intikalinin gerçekleştiği, Brighton mevkiinde bulunan binanın giriş kısmında bir erkek cesedi olduğu ifade edildi.

3 POLİS MEMURU YARALANDI, SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ

Kısa bir zaman sonrasında polisin acil hattına yeni bir ihbarda bulunulduğu dile getirilirken, bir kadının rehin olarak bulundurulduğu bilgisini paylaşan Victoria Emniyet Müdür Yardımcısı Andrew Crisp, “patlama hadisesi vuku bulduğunda ve kadının rehin alınması gerçekleştiğinde polise ateş edildi, bunun üzerine polis saldırgana karşı silah kullanarak karşılık verdi ve saldırgan açılan ateş neticesinde hayatını kaybetti.

Ayrıca çatışma sırasında yara 3 polis memuru hastaneye kaldırıldı. Durumlarının normal olduğu belirtilen polislerin hayati tehlikesi bulunmuyor. Meselenin terörle ilgisi olduğuna ilişkin ortada dolaşan söylentileri reddeden Crisp, araştırmanın sürdürüldüğünü ifade etti.

Polis öldürülen saldırgan ve apartman önünde cesedi bulunan şahsın kimlik bilgilerini paylaşmadı.