Avustralya’nın Melbourne şehrinde bu yıl 8. kez düzenlenen tradisyonle iftara katılım fazla oldu.

İslam Toplumu Milli Görüş (ICMG) Gençlik Teşkilatları tarafından verilen iftar yemeği, Melbourne' deki Meadow Heights Camisi’nde gerçekleşti.

Avustralya İşçi Partisinin Victoria Federal Senatörü olan Kimberley Kitching, Melbourne Başkonsolosu olan Mehmet Küçüksakallı, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin de katıldığı geleneksel iftara Türklerin dışında bölgede yaşayan Müslümanlar da katıldı.

HEDEF SOKAKTA YAŞAYANLARA YEMEK ULAŞTIRABİLMEK

Gelecek senelerde daha geniş kapsamlı etkinlikler yaparak sokakta yaşayan kimselere "HASENE" yardım kuruluşu vasıtası ile yemek ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Güreşen, "Büyük bir katılım gerçekleşti, yer bulamayanlar oldu: Bu demektir ki artık bunu tüm şubelerimize genişletmemeiz gerekir, yine de asıl olan bunu sokakta yaşayanlara götürebilmekte, onun için de planlarımız var çalışmalarımız sürmekte. Avustralya genelinde bunu yapacağız inşallah.’’ diye belirtti.

Dini, dili ırkıgözetmeksizin insanlara Ramazan gecesini tattırmak istiyoruz. İftarı düzenlerken iki amaçlarının olduğunu belirten Güreşen ‘"Avustralya’da yaşayan Türklere, Türkiye’deki Ramazan havasını yaşatmak" hedefinde olduğunu, ikinci hedeflerinin ise "sokaktan gelip geçen, dini dili ırkı ne olursa olsun herkese bir Ramazan gecesini yaşatmak" olduğunu belirtti.