Gün geçtikçe Dünya üzerinde yaşanan ırkçılık ve islamofobik olaylar artarak devam etmekte. Bu defa İslamofobi' nin yaşandığı yer Avustralya Parlamentosu oldu. Avustralyalı "Tek Ulus Partisi" azası "Pauline Hanson" Parlamneto'da "burka" protestosunda bulundu.

BURKALI EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİ

Tek Ulus Partoso üyesi olan  Pauline Hanson, Parlamento' ya gelirken yanına aldığı "burka"yı mecliste giyerek Parlamento salonuna girmek istedi. Öncelikli olarak  görevliler buı şekilde meclise girmesine vize vermedi. Ardında senato başkanı Parry' den aldığı onayı ile oturum salonuna girdi.

KUMAŞ PARÇASINI ATMAKTAN MEMNUNUM

Salonda Hanson' ın burka ile girmesi üzerine bunun ne derece güvenli olduğu hususu tartışıldı. Bu durumun üzerine senato Başkanı, "dışarıda bayan Hanson' na kimlik kontrolü yapıldı onun olduğundan eminiz, bu konu bir güvenlik problemi teşkil etmiyor." beyanında bulunuldu. Bunun üzerine Hanson Burkasını çıkartarak "Bu kumaş parçasını üzerimden atmaktan oldukça memnunum" gibi bir söylemde bulundu.

Avustralya Parlamentosu'nda İslamofobik tepki 

BİR IRKÇI AVUSTRALYA'LI: PAULINE HANSON

Bu durum Hanson'un ilk vukuatı değil. Daha evvel de sokaklarda "İslamı yasaklayın, İslam' ın bu topraklarda yeri yok" gibi eylemlerde bulunmuştu.