Avrupa Çatırdıyor! 10 Bin Kişi Mağdur Oldu

Brüksel Zaventem Havalimanı’nda bagaj servisi sunan şirket personelinin greve girmesi, 10 binden fazla yolcuyu mağdur etti.

Avrupa Çatırdıyor! 10 Bin Kişi Mağdur Oldu

Brüksel Havalimanı sözcüsü Florence Muls, Swissport isimli bagaj servisi sağlayan şirket personelinin greve gitmesi neticesinde 10 binden fazla yolcunun mağdur olduğunu, bu durumdan 200'e yakın uçuşun etkilendiğini ifade etti.

Muls, Belçika'da tatil dönemi olması sebebiyle günde ortalama 80 bin yolcunun havalimanını kullandığını dile getirdi.

"EL BAGAJIYLA SEYEHAT EDİN"


Yolculara mümkünse yaşnızca el bagajıyla seyahat etmesi duyurusu yapan havalimanı personeli, Swissport çalışanlarının kendiliğinden sabah 07.15'te greve başladığını aktardı.
Bilhassa Swissport ile uçuş yapan uçak şirketleri yolcuları grevden etkilenirken, Brüksel Zaventem Havalimanı’nda uçuş firmalarının yüzde 60’u Swissport, yüzde 40’ı ise Aviapartner ile çalışıyor. Geçtiğimiz sene iki şirket de farklı zamanlarda grev yapmıştı.

Grevin ücret ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için yapıldığı öğrenildi.

AVRUPA ÇATIRDIYOR

Başta Brüksel olmak üzere birçok Avrupa ülkesi bu konulardan muzdarip. Öyleki birçok Avrupa ülkesinde kaos hakim. İyi yönetilemeyen ülkeler bu nedenlerle krizin eşiğine giriyor. Her fırsatta Türkiye'ye mesaj vermeye kalkan Avrupa daha kendi içerisinde sükuneti sağlamış değil. Türkiye'de ise Reisi Cumhur Erdoğan liderliğinde bu Avrupa ülkelerinin her anlamda üstüne çıkmış durumda.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri