Amerika' nın, Suriye' de eli kanlı terör örgütü PYD/PKK’ ya yine bir başka kanlı örgüt olan DEAŞ'la mücadele sebebi ile askeri yardımları sürüyor. Geride bıraktığımız son bir hafta içinde yapılan iki sevkiyatta toplamda yaklaşık olarak 120 TIR Rakka' nın kuzey bölgesindeki örgüt üyelerine ulaştırıldı.

21 ve 26 Haziran' da olmak kaydı ile askeri araç gereç ve mühimmat taşıyan toplam 120 TIR, Irak hududundan geçiş yaparak örgüt kontrolündeki Haseke' ye girdi.
Ayrıca 5 Haziran' da 60, 12 Haziran' da 20 tır, hain örgüt PYD/PKK bölgesine teslimat yaptı.

15 MAYIS İTİBARİYLE KANLI ÖRGÜT PYD/PKK'YA 468 TIR ASKERİ YARDIM ULAŞTIRILDI

ABD'nin eli kanlı terör örgütü PYD/ PKK’ yı silahlandırma siyasetini Başkan Donald Trump' ın resmi kararnamesi şekline getirmesinden sonra 15 Mayıs itibari ile en az 468 TIR askeri yardım ulaştırılmış oldu.

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) edinilen belge ışığında, Suriye' de hain örgüt PYD/PKK' nın da içinde bulunduğu gruplara verilecek silahlar listesinde, 12 bin adet kalaşnikof marka tüfek, 6 bin adet makineli tüfek ve 3 bin 500 adet ağır makineli tüfek yer alırken, 3 bin adet Amerikan yapımı RPG-7 ve bin adet Amerikan yapımı AT-4 veya Rus yapımı SPG-9 tanksavar da yer aldığı görülmüştü.