"Hashtag" özellikle Körfez ülkeleri tarafından çok yoğun alaka gördü. Katar'da iktidar ailesinin şeyhlerinden birisi olan Faysal bin Casim Al Sani, "#Türkiye ile dayanışan Arap" hashtag'ı üzerinden sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Ben Avrupa'nın barbarlığına karşı Türkiye ile dayanışma içinde olan bir Arap'ım. Türk halkı kendi rejimini seçme ve dünyadan da seçimlerine saygı duyulmasını bekleme hakkına sahiptir. Türkiye'nin geleceğinden çok umutluyum." ifadelerini kullandı.

Eski Bahreynli milletvekili Halid Ebu Ammar ise "Türkiye'yi İslam düşmanı Avrupa'nın kucağına atmak amacıyla gerçekleştirilen ancak Allah'ın izniyle başarısız olacak bu saldırıya karşı Türkiye ile dayanışma içindeyim." ifadelerine yer verdi.

Hashtag'a destek verenlerden Suudi Arabistanlı Abdullah el-Gamidi, "Haçlı saldırısına karşı Türkiye'nin yanındayız.", Kuveytli Abdullah el-Bilaci, "Türk halkı kimsenin baskısı altında kalmadan kendi geleceğini belirleme hakkına sahiptir. Bizim de üzerimize düşen '11 Eylül' yasa tasarısında bize destek olan Türkiye'ye destek olmaktır.", Suudi Arabistanlı Ahmed el-Yahya, "Siyasi, ekonomik ve medeniyet açısından başarılı Müslüman ülke Türkiye, Avrupalıların boğazındaki düğüm oldu. Bu nedenle her vesileyle onunla savaşıyorlar." ifadeleriyle tavırlarını ortaya koydu.

 

Kaynak: Sabah