Angela Merkel, yapılacak seçimler evvelinde Türkiye' ye yönelik izlediği nefret dolu siyasetini daha da sertleştirmeye başladı.

"HAYIRCILARIN BİZDEN BEKLENTİSİ VAR" AÇIKLAMASI...

Bütün oy toplama çabasını Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın üzerine kuran Angela Merkel, Türkiye' de yapılan halk oylamısında "hayır oyu" verenlerin kendisinden bir beklenti içerisinde olduğunu ifade etti.

OY TOPLAMAK ADINA PERVASIZCA KONUŞUYOR...

Almanya Başbakanı seçim sonrasında gelecek olan netice ile yerini sağlama almak adına bin bir takla atmakta. Son olarak kullandığı ifadeler ile Türkiye'yi hedefe koyan Merkel, "Türkiye, sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetten oluşmamakta. Neredeyse yüzde 50' si anayasa oylamasında ‘Hayır' dedi. Onların da bizden beklentisi var. Sert pazarlıklara devam etmemiz, uzlaşma yoluna girmememiz gerekmektedir." açıklamalarında bulundu.

Öte yandan 2017 senesi Almanya için  adeta "seçimler" senesi olacak. Geçtiğimiz Şubat ayında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı Almanya'da Eylül ayında parlamento seçimleri de yapılacak.

Seçim için çalışmalara başlayan Angela Merkel hitap ettiği kitle ile Bremende bir araya geldi. Seçmenlerin Merkeli dinlemek için geldiği meydanda yapılan Parti mitingine ilgi beklenenden çok çok daha azdı. Hristiyan Demokratların hemen hemen tam kadro çıkartma yaptığı Bremen' de, az sayıda vatandaşın destek vermek için alana gelmesi, Merkel ile vatandaşının buluştuğu mitingin sönük geçmesine yol açtı.