Angela Merkel'den Flaş Kuzey Kore Açıklaması!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan problemin barışçıl yollarla çözülmesi adına çaba sarf edeceğini açıkladı.

Angela Merkel'den Flaş Kuzey Kore Açıklaması!

Kuzey Kore' nin nükleer eylemlerde bulunması ile alakalı sıcak bir beyan da Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından geldi. Amerika Birleşik Devletleri ile Kuzey Kore arasında son dönemlerde yükselen tansiyondan bahseden Almanya Başbakanı olan Angela Merkel, "Kuzey Kore için barış dolu bir sonuç adına yapabileceğim her şeyi yapacağım" şeklinde durum hakkında açıklamada bulundu.

Öte yandan Angela Merkel, Almanya' da yapılacak olan seçimler evvelinde Türkiye' ye yönelik izlediği nefret dolu siyasetini daha da sertleştirmeye başladı.

"HAYIRCILARIN BİZDEN BEKLENTİSİ VAR" AÇIKLAMASI...

Bütün oy toplama çabasını Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın üzerine kuran Angela Merkel, Türkiye' de yapılan halk oylamısında "hayır oyu" verenlerin kendisinden bir beklenti içerisinde olduğunu ifade etti.

OY TOPLAMAK ADINA PERVASIZCA KONUŞUYOR...

Almanya Başbakanı seçim sonrasında gelecek olan netice ile yerini sağlama almak adına bin bir takla atmakta. Son olarak kullandığı ifadeler ile Türkiye'yi hedefe koyan Merkel, "Türkiye, sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetten oluşmamakta. Neredeyse yüzde 50' si anayasa oylamasında ‘Hayır' dedi. Onların da bizden beklentisi var. Sert pazarlıklara devam etmemiz, uzlaşma yoluna girmememiz gerekmektedir." açıklamalarında bulundu.

Yorum Yaz