Almanya' da Eylül ayının 24. gününde yapılacak olan genel seçimler evvelinde Almanya Başbakanı Angela Merkel, kaybettiği oy potansiyelini geri toplayabilmek adına Almanya' nın her köşesini karış karış dolaşıyor.

ANGELA MERKEL PROTESTOSU

Almanya' nın hali hazırdaki Başbakanı Angela Merkel bu kez Brandenburg' a gitti, fakat burada da ıslık ve yuhalanma ile protesto edildi. Konuşmasında; partisinin siyasi programından, mülteci krizinden ve devletin iç borçlanmasından bahseden Merkel, halkın tepkisini çekti.

MERKEL'İN KONUŞMASI DÜDÜKLER VE ISLIKLAR İLE PROTESTO EDİLMİŞTİ

Almanya Başbakanı Merkel daha evvel de Almanya' nın Annaberg- Buchholz Bölgesi'ne gitmiş ve mitingin yapıldığı kısımlarda Almanya Alternatif Partisi mensupları tarafından protesto edilmişti. AFD' liler düdük çalarak Angela Merkel'in konuşmasına izin vermemişti.

Öte yandan Merkel'in seçmeni düzenlenen ilk mitingde de tepkisini hissettirmişti. Seçim için çalışmalara başlayan Angela Merkel, hitap ettiği kitle ile Bremende bir araya geldi. Seçmenlerin Merkeli dinlemek için geldiği meydanda yapılan  Parti mitingine ilgi beklenenden çok çok daha azdı. Hristiyan Demokratların hemen hemen tam kadro çıkartma yaptığı Bremen' de, az sayıda vatandaşın destek vermek için alana gelmesi, Merkel ile vatandaşının buluştuğu mitingin sönük geçmesine yol açmıştı.