Venezuela’da hükümet karşıtı protestolarda üzerine benzin dökülerek yakılan genç gösterici bir süredir hastanede devam eden yaşam mücadelesini kaybederek hayata veda etti.

Göstericiler tarafından ateşe verilen bir başka genç protestocu yakılarak öldürüldü.

Mayıs ayının başında Venezuela’nın başkenti Caracas’ta Altamira civarında hükümetin düşmesi talebiyle gösteriler düzenleyen kişiler tarafından üzerine benzin dökülmesi sonucu yanarak can veren Orlando Figuera adlı genç 21 yaşındaydı.

Bedeninin tamamına yakınında ilk ve ikinci dereceden yanık meydana gelen Orlando’nun hastanedeki tedavisi sonuç vermedi ve birkaç haftadır süren yaşam mücadelesi ölümle noktalandı.

MART AYINDAN İTİBAREN 60 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Genç gösterici darp edilmesinin ardından vahşice benzin dökülerek yakılmış, bunlar yetmezmiş gibi bir de bıçak darbeleri almıştı. Hadise sonrasında Venezuela devlet başkanı olay sonrasında göstericilere sert tepki göstererek, protestocuların DEAŞ militanlarından farksız bir davranışa sahip olduğunu dile getirerek yabancı güçlerin iç savaşı tetiklemek istedikleri yönünde uyarılarda bulunmuş ve halkı sükunete davet etmişti.

Devlet Başkanı ayrıca, saldırıya uğrayan gencin ölümünde muhalefetin sorumluluğu bulunduğunu savundu. Gencin saldırıya uğradığı an sosyal medyada canlı olarak yayınlanmıştı. Ülke çapında gerçekleştirilen gösteriler Mart ayından bu yanan 60 kişinin canına mal oldu.