Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de iki Alman vatandaşının daha gözaltına alındığını duyurdu. Bakanlık, gözaltı işlemlerinin perşembe günü yapıldığını belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanlığı, iki Alman vatandaşının daha Türkiye'de gözaltına alındığını açıkladı.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada iki Alman vatandaşının perşembe günü Türkiye'de gözaltına alındığı aktararak, gözaltıların siyasi suçlamalara dayandığı kaydedildi.

10 TUTUKLU VAR

Türkiye'de 10 Alman vatandaşı tutuklu bulunuyor.

Almanya daha önce Avrupa ülkelerine çağrıda bulunarak, tutuklu bulunan şahısları Türkiye'ye vermeyin dedi.

TUTUKLULARI İADE ETMEYİN!

Yazar Doğan Akhanlı’nın İspanya’da Türkiye’nin isteği sebebiyle gözaltına alınması Almanya Başbakanı Angela Merkel’i rahatsız etmişti.

Merkel, Türkiye’yi uluslararası polis teşkilatı Interpol’ü kötüye kullanmakla itham etmişti.

AVRUPA İLİŞKİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRSİN


Husula alakalı Alman Adalet Bakanı Heiko Maas'tan da bir açıklama geldi. Emniyet birimlerinin etkinlikleri konusunda Türkiye ile iş birliğinin Avrupa genelinde gözden geçirilmesini istedi.

"DAHA YOĞUN DİYALOG BAŞLATMALIYIZ"


DW Türkçe'nin verdiği bilgiye göre, Maas, Funke Medya Grubu'na ait gazetelerin çarşamba günkü baskısında yer alacak demecinde, "En azından Avrupa Birliği içinde, Türkiye'nin gözaltı talepleri konusunda nasıl davranacağımız konusunda daha yoğun bir diyalog başlatmalıyız” dedi.

KENDİ ÜLKELERİ TERÖR YUVASI OLDU

Almanya Türkey'den kaçan ne kadar terör suçlusu varsa onlara sahip çıkmaya devam ediyor. Şimdi ise bunu diğer Avrupa ülkelerine yaptırma peşindeler. yaptıkları çağrıda Türkiye'den kaçan teröristleri onlara geri vermeyin, alın ülkenizde saklayın çağrısı yapıyorlar. Öte yandan bunun hiçbir hukuki gerekçesi olmazken Almanya'nın bu tutumuna AB'nin tepkisi ne olacak merak konusu. 

Türkiye'nin de bu duruma sert tepkisi olacak. Almanya sınırları zorluyor.