Her yerde ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğü beşiği olduğunu belirten Almanya'da bir muhalif solcu internet sitesi kapatıldı. İçeriğinde şiddet çağrılarının bulunduğu gerekçesiyle site İçişleri Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda erişime kapatıldı.

AŞIRI MUHALİFİN SOSYAL MEDYASI

Geçen Temmuz ayında gerçekleşen G20 zirvesinde gelişen şiddet olaylarının suçlusu olarak görülen sol takım, burada örgütlenerek faaliyetlerini gerçekleştirdikleri yalanını ortaya attılar.

Bunun üzerine harekete geçen İçişleri yetkilileri, siteyi kapatma kararı aldı. kısa zamanda yapılan takibden sonra sitenin erişime kapatıldığı bugün duyuruldu.

Freiburg merkezli internet sitesinin erişime kaptılmasından hemen sonra Federal Bakanlık Twitter hesabı üzerinden kapatmaya ilişkin açıklama tweeti attı.

Almanya Solcu internet sitesini kapattı

 


"AŞIRICILIK İLE MÜCADELE SÜRDÜRÜLECEK"

Almanya'nın Başkenti Berlin'de gerçekleşen bir basın toplantısı ile İçişleri Bakanı Thomas De Maiziere yasağa ilişkin açıklama gerçekleştirdi.

Maiziere,  "Bu yasak bu platformun bağlı olduğu derneği, ayrıca Almanya üzerinden yayın yapan sitesini kapsıyor. Yasak, dünya genelindeki linksunten sitesini kapsamıyor" diye konuştu. Maiziere ayrıca, aşırıcılık ile mücadelenin sürdürüleceğini ifade etti.

Marjinal muhalif takım ise yapılan hamlenin ifade ve basın özgürlüklerine engel olduğunu savundu.