Almanya'da Türklere Saldırı!

Almanya'da Türk kökenli lokanta, iki ayrı ırkçı saldırıya uğradı.

Almanya'da Türklere Saldırı!

Almanya’da Türk kökenli iş yerlerine yapılan ırkçı saldırılara bir yenisi daha geldi.

Frankfurt yakınlarında Enkheim yerleşim yerinde faaliyet gösteren “Enkheimer Kebap evi” isimli Türk kökenli lokantaya iki ayrı ırkçı saldırıda bulunuldu.

Gece saat 03.00 sıralarında meydana gelen saldırının ardından 13 bin euroluk maddi hasar gerçekleşti.

Gecenin geç saatlerinde Neo Naziler tarafından camlarının kıran Türk lokantasının saldırıya uğramasına Enkheim’da ikamet eden Almanlar tepki de bulundu. Yıllardır Türk ve diğer yabancılarla huzur içinde yaşadıklarını belirten Almanlar, komşularına yapılan saldırının kendilerine yapıldığını belirterek tepkilerini gösterdi.

POLİS KAMERALARI SÖKTÜRDÜ

“Enkheimer Kebap evi” sahibi Murat Bayrak 6 yıldır lokanta işletmeciliği yaptığını ve bu zamana kadar defalarca sözlü saldırıya maruz kaldığını ve son iki ayda iki fiziki saldırısı uğradığını söyleyerek, “Saldırıdan sonra bölgemizde faaliyette bulunan Alman sivil toplum örgütleri tarafından bizi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini bildirdi. İki ay önce yapılan saldırıdan sonra polis dışarıyı gösteren kameraları söktürdü. Şüphelendiğimiz şahısları takibe bile almadı. Önlem almadılar ve bu vurdumduymazlık ırkçıları cesaretlendiriyor” dedi. Bayrak, ayrıca polisin tutumunun da kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri