Almanya'da düzenlenen Rock am Ring (düzenlenen en büyük müzik festivali) festivalinde terör saldırısı ihtimali sebebiyle sekteye uğradı. 

KONSER ALANI BOŞALTILDI

Almanya'nın Nürburgring şehrinde rutin olarak düzenlenen en büyük festivallerinden olan Rock am Ring müzik festivaline terör saldırısı ihtimali üzerine önlem amaçlı ara verildiği belirtildi.

NET BİLGİLER MEVCUT

Konuyla alakalı Koblenz polisinden gelen açıklamaya göre terör saldırısı ihtimaline karşı somut bilgilerin olduğu bildirildi.

FESTİVALE GELENLER ALANI TERK ETTİ

Organizatör ve güvenliği sağlayan güçlerden gelen yorumlarda festivalin bugünkü kısmını sonlandırma kararı verildiği bildirilen açıklamada festivale katılanların konser alanını terk ettikleri bildirdi.

FESTİVALE KATILAN 90 BİN KATILIMCI TAHLİYE EDİLDİ

Festival alanında bulunan 90 binden fazla müziksever, alandan tahliye edildi. 4 Haziran 2017’ye kadar sürmesi düşünülen festivalin devam edip etmeyeceğine cumartesi günü karar verileceği öğrenildi.

Almanya’nın en büyük festivallerinden olan Rock am Ring’de yaşanan bu terör eylemi olma ihtimali festivale katılanlarda panik havası yarattı. Alman polisinin aldığı önlem ile festival alanından 90 bini aşkın katılımcı tahliye edildi.Festivalin devam edip etmeyeceği konusunda son karar 3 haziranda verilecek.