Almanya' da siyasi partilerin oy toplamak için yaptığı tek şey Türkiye hakkında konuşmak oluyor. Irkçısından solcusuna, herkes Türkiye karşıtı beyanlar ile, karşıt görüşlerden gelebilecek olan potansiyel oyu paylaşmaya çalışıyor.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN RİCA EDİYORUM" AÇIKLAMASI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın grubetçilere Almanya'da yapılacak seçimde oy kullanmamaları konusunda yapmış olduğu çağrı karşısında adeta çılgına dönen, hazımsızlık ile tüm nefretini kusan Alman liderlerden biri de Sosyal Demokrat Martin Schulz oldu.

Türk düşmanlığı ile oy toplamayı hedefleyen Martin Schulz yine Essen Mitingi' nde de Türk hükümetini diline doladı. Sosyal demokrat M. Schulz, "Türkiye bizi düşmanlıkla suçluyor. Esas düşman kim ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' dan rica ediyorum artık Alman seçimlerine müdahil olmaktan vazgeçsin ve sirk ortamı oluşturmayı bıraksın." şeklinde küstah açıklamlarda bulundu.

"SİZLER DE BİZDENSİNİZ" İFADESİNDE BULUNDU

Matin Schulz ek olarak, ırkçılık faaliyetleri ile karşı karşıya bırakılan gurbetçilerimize "Sizler de en az Almanlar kadar bizdensiniz. Bugün burada, o çağrıya kulak asmadan mitingimize katılan çokca vatandaşımız var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ülkemizde alçakça faaliyet gösteren ve bizi korkutmaya, yıldırmaya çalışan teröristler de dahil olmak üzere kimsenin ülkemize müdahil olmasına müsade etmeyeceğiz." çağrısında bulundu