Almanya, Neonazilere Karşı Acil Eylem Planı Başlattı!

Almanya'nın doğusunda yer alan Dresden kentinde belediye meclisi, Neonazilere karşı mücadele için acil eylem planı başlattı.

Almanya, Neonazilere Karşı Acil Eylem Planı Başlattı!

Almanya'nın doğusunda bulunan Dresden kentinde belediye meclisi, Neonazilere karşı mücadele için acil eylem planı hazırladı.

Belediye Meclisi tarafından aktarılan yazılı açıklamada, yabancı düşmanı, ırkçı ve milliyetçi görüşlerin güçlü şekilde artması ve bu görüşlerin geniş bir kesime yayılması nedeniyle acil durum kararı alındığı bildirildi.

2025'te Avrupa kültür başkenti olmak için mücadele eden Dresden'de Belediye Meclisinin aldığı kararla, kentin aşırı sağ gösterilerle sarsılan imajını toparlamak, diğer yanda ise ırkçı tehlikenin giderek bütünüyle kontrolden çıkmasını engellemek amaçlanıyor.

Alınan acil durum eylem planı şu maddelerden oluşuyor:

"AŞIRI SAĞ GÖRÜŞLERE KAMU YASAĞI"

"Politikacıların aşırı sağ eylemlere karşı net tavır almaları sağlanacak, sağ görüşlü radikallerin davranışları ve eylemleri izlenecek, aşırı sağcıların şiddet içeren eylemlerinde mağdur olanlara yardım edilecek. Azınlıkların koruması ve demokrasinin güçlendirmesi için çaba harcanacak. Neonazilere karşı çıkan ve azınlıkları koruyan özgür, liberal ve demokratik toplum güçlendirilecek. İnsan hakları için mücadele eden sivil toplum kuruluşları desteklenecek. İnsanlık düşmanı ve aşırı sağ görüşlere kamuya açık yerlerde izin verilmeyecek. Eşit eğitim şansı sağlanacak."

Dresden kenti, aşırı sağcı "Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGİDA)" hareketinin de kuruluş yeri olarak biliniyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri