Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa'ya karşı uyguladığı sert ve dürüst tavır, Almanya'da büyük bir rahatsızlığa sebep olmuş durumda.

Almanya'nın eski Türkiye'deki gibi Türkiye'nin politikalarına yön verememesi ve istediği gibi yönetememesinden şikayet eden Alman basını, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yapılan olumsuz haberlere geniş yer ayırıyor.

Eylül ayında seçimlerin gerçekleşeceği Almanya'da, kampanya Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden yürütülüyor.

Seçimlerde, Angela Merkel ile Sosyal Demokrat Partisi'nin adayı Martin Schulz Başbakanlık için ter dökecek.

İKİ ADAYINDA ORTAK HEDEFLERİ ERDOĞAN

16 Nisan sürecinde açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alehine açıklamalar gerçekleştiren Schulz ve Merkel, seçim günü yaklaştıkça saldırganlığın dozunu artırıyolar.

KÜSTAH 45 DAKİKALIK BELGESEL

Almanya'nın son terbiyesizliği ise; devlet televizyonunda gösterilen 45 dakikalık Erdoğan belgeseli oldu.

Devlet televizyonu ZDF'de yer alan belgeselde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan kin ve düşmanlık açık bir şekilde yansıtıldı.

"ÖZEL HAYATI HAKKINDA..."

Erdoğan'ın kapalı bir kutu olarak sıfatlandırıldığı belgeselde, Cumhurbaşkanı hakkında şu saygısızlığa yer verildi; "Batılı istihbarat ajanları bile bu adamın özel hayatı hakkında çok az belgelere sahip. Erdoğan’ın kilo sorunu yaşadığı nedeniyle sabah erken vakitlerde spor yaptığı ifade edildi. Cumhurbaşkanı katı yapıda ve katı kuralları olan bir hayat sürüyor diye asılsız haberlere yer veriliyor.