26 Mayıs 2018
  • Istanbul 23°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:38
Güneş 05:31
Öğle 13:07
İkindi 17:04
Akşam 20:32
Yatsı 22:16
BIST103.235
Dolar4,7171
Euro5,5018
Altın197,827

Almanlar'dan Skandal Bira Kapağı

Alman bira firması bira şişesi kapaklarına skandal bir baskı yaptı. İslam dünyası anında tepki gösterdi.

Almanlar'dan Skandal Bira Kapağı

Avrupa’nın islam değerleri üzerinden skandallar yapması bitmek bilmiyor. Daha önce namaz kılan insan figürlerini coca cola kapağı ve kot pantolonu deseni gibi gösterek dini değerlere saygısızlık eden Avrupa firamları bu skandallara bir yenisini daha ekledi. Bir bira firması bir şişlerinin kapaklarına Tevhid askısı yaptı.

Bir Alman bira firması Müslüman aleminin kutsal 11 ayın sultanı ramazan ayına sayılı günler kalmışken büyük bir saygısızlığa imza attı. Bira Firması, üretmiş oldukları bira şişelerinin kapaklarına “La İlahe İllallah, Muhammedun Resulullah” yazısını basarak piyasaya sürdü

ÜZERİNDE TEVHİD YAZAN BİRA KAPAĞI

Özellikle İslam dünyasından gelen tepkiler üzerine açıklama yayınlamak zorunda kalan Alman bira firması, Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası nedeniyle konsept bira şişeleri ürettiklerini ifade ettiler. Alman bira firaması şişe kapaklarına Turnuvaya katılan tüm ülke bayraklarının konduğu yönünde savunma yaptı.

Bira şişesi kapaklarında kullanılan Suudi Arabistan bayrağı olsa bile bayrak üzerinde yazan Tevhit. Suudi Arabistan içinse konsept bira şişesi üretmeleri ise ilginç olarak yorumlandı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.