Schulz, ''Türkiye düşmanı partilere oy veremeyin’ çağrısına yanıt vererek “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan rica ediyorum artık Alman seçimlerine dahil olmaktan vazgeçsin'' ifadelerini kullandı.

Almanya'da siyasi partilerin tek prim malzemesi Türkiye. Irkçısından solcusuna, herkes Türkiye karşıtı açıklamalarla karşıt görüşlerden gelebilecek olan potansiyel oyu paylaşmaya çalışıyor.

"ERDOĞAN'DAN RİCA EDİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grubetçilere ırkçı partileri boykot etme ilanı üzerine çılgına dönüp, hazımsızlık ile tüm nefretini kusan Alman liderlerden biri de Sosyal Demokrat Martin Schulz oldu.

Türkiye düşmanlığı ile oy toplamaya gayret eden Martin Schulz yine Essen Mitingi'nde de Türk hükumetini diline doladı. Sosyal demokrat Schulz, "Türkiye bizi düşmanlıkla itham ediyor. Esas düşman kim ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan rica ediyorum artık Alman seçimlerine müdahil olmaktan vazgeçsin.'' dedi.

"SİZLER DE BİZDENSİNİZ"

Schulz bunun dışında, ırkçılık faaliyetleri ile karşı karşıya bırakılan gürbetçilerimize "Sizler de en az Almanlar kadar bizdensiniz. Bugün burada o ilana kulak asmadan mitingimize katılan çokca vatandaşımız mevcut. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ülkemizde alçakça etkinlik gösteren ve bizi korkutmaya yıldırmaya çalışan teröristler de dahil olmak üzere kimsenin ülkemize müdahil olmasına izin vermeyeceğiz." çağrısında bulundu

SCHULZ ERİYOR

2002 senesinde Türklerin de desteği ile diğer partilere göre açık ara seçilen SPD partisi lideri Schulz, bu sene seçim dönemi yaklaştıkça Türkiye'ye karşı söylemlerini sertleştirdi.

Schulz'un dün yapılan anketlerde ikinci sıraya düştüğü görüldü.