Almanya' daki seçim propagandaları, siyasilerin ağzına vurdu. Merkel'in Türkiye- Avrupa Birliği konusundaki açıklaması, Cem Özdemir' in ihanet haykıran söylemi derken en son patavatsızlığı Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel gerçekleştirdi.

KÜSTAH GABRİEL DİYOR Kİ! REİS-İ CUMHUR ERDOĞAN OLDUKÇA AB'YE GİREMEYECEKMİŞİZ...

Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ ı Avrupa Birliği (AB) üyelik görüşmelerini ciddiye almamak ile hayasızca suçlayan Almanya Dışişleri Bakanı olan Sigmar Gabriel, Türkiye’ nin Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetildiği müddetçe hiçbir zaman Avrupa Birliği' nde üye ülkelerden biri olamayacağını iddia etti. 

"TÜRKİYE HİÇ BİR ZAMAN AB ÜYESİ OLAMAYACAK" AÇIKLAMASI

Elli sekiz senede bir çok yeni hükümet ve fasıl ve fasıllar açılmasına rağmen devamlı olarak maraz çıkartıp bahane uyduran Avrupa Birliği' ne üye ülkelerin tavrını görmezden gelen Almanya Dışişleri Bakanı olan Gabriel, gazetede paylaşılan röportajında "Bu durumda açıkça görmekteyiz ki Türkiye, hiçbir zaman Birlik' in üyesi olamayacak. Bu, onları istemediğimiz için değil, Türk hükümeti ve Erdoğan’ın Avrupa’nın temsil ettiği şeylerden uzaklaşması yüzünden" ifadesini kullandı.