Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı' ndan yapılan beyanlara göre Aliyev, Dağlık Karabağ meselesinin çözüm süreci bağlamında Bakü'ye gelen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu eş başkanları Rus İgor Popov, Fransız Stephane Visconti, Amerikalı Richard Hoagland ve AGİT Özel Temsilcisi Andrzej Kasprzyk'ı kabul etti.

Aliyev, eş başkanların Azerbaycan ziyareti evvelinde Ermenistan ordusunun sabotajı sonucu 1 Azerbaycan askerinin hayatını kaybettiğini, Azerbaycan ordusunun da ateş ile karşılık verdiğini hatırlatarak, durumun eş başkanlarca bilindiğini söyledi.

Ermenistan'ın her zaman önemli bir etkinlik veya eş başkanların ziyareti evvelinde benzer kışkırtmalar yaptığını söyleyen Aliyev, "Sivil halka ve askerlerimize yönelik istenilen askeri kışkırtmaya uygun yanıt vereceğimizin farkındalar. Temas hattında son ateşkes ihlalinin sorumlusu Ermenistan yönetimidir ve bundan sonra meydana gelecek olaylardan işgalci Ermenistan ordusu sorumlu olacak." şeklinde konuştu.

Azerbaycanın ateşkese sadık olduğunu vurgulayan Aliyev, "Ermenistan, ne pahasına olursa olsun Minsk Grubu'nun faaliyetini engellemeye çalışıyor. Ermenistan dikkati güvenlik konularına çekerek, yaşananları Azerbaycan'ı ateşkesi ihlal etmekle suçlamak için bahane olarak kullanıyor. Bu tamamen haksız ve adaletsiz bir tutumdur." ifadelerini kullandı.