21 Temmuz 2019
  • Istanbul 29°
  • Ankara 29°
  • Izmir 34°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

ABD'yi Korku Sardı!

ABD Savunma Bakanı Mattis, cep telefonları, akıllı saatler ve fiziksel alıştırma takibi yapabilen elektronik cihazların Pentagon'a alınmaması için talimat verdi.

ABD'yi Korku Sardı!

GPS izli spor uygulaması Strava'nın dünya ısı haritasında ABD'nin gizli askeri üslerini gösterdiğinin aşikar olması üzerine, ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in, Savunma Bakanlığı binası Pentagon'a da cep telefonu ve fiziksel alıştırma takip uygulamalarını içeren cihazların girmesine yasak getirmeyi düşündüğü ifade edildi.

Strava'nın askeri üsleri gösterdiğinin aşikar olmasından dolayı, Amerikan medyasına isim vermeden açıklama yapan bazı savunma yetkilileri, Bakan Mattis'in, İstihbarattan Sorumlu Savunma Bakanlığı Müsteşarı Kari Bingen'e, cep telefonları, akıllı saatler ve fiziksel alıştırma takibi gerçekleştiren elektronik ürünlerin Pentagon'a alınmaması hakkında bir çalışma yapması için talimat verdiğini belirtti.
görevliler, Mattis'in 22 bin sivil ve askerin görev yaptığı Pentagon binasına bu cihazların girmemesinin değerlendirdiğini ifade ederken Strava'ya yönelik hafta sonu çıkan haberlerin bu zamanı hızlandırdığı bilgisini verdi.

Pentagon'dan konuya yönelik yazılı açıklamada ise "Güvenlik tehditlerini ciddiye alıyoruz ve Savunma Bakanlığı çalışanlarımızın güvenliğini yükseltmek için her zaman ek önlemlere bakıyoruz" ifadeleri bulunuyor.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya doğru kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri