ABD'nin Kaliforniya Eyaletinde 6,9'luk Deprem

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin güneyinde 6,9 büyüklüğünde deprem oldu. Bölgede dün de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

ABD'nin Kaliforniya Eyaletinde 6,9'luk Deprem

ABD'nin California eyaletinde, 4 Temmuz'da meydana gelen 6,4'lük depremin ardından 6,9 büyüklüğünde 2. bir deprem kaydedildi. 

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), merkez üssü Ridgecrest kentinin 17 kilometre kuzeydoğusu olan 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. 

Bölge perşembe günü de merkez üssü Ridgecrest yakınları olan 6,4 büyüklüğündeki depremle sarsılmış, bunun, California'da son 20 yılda yaşanan en şiddetli deprem olduğu duyurulmuştu. 

İlk depremin ardından artçı sarsıntıların yoğun yaşandığı bölge genelinde yollar, su ve gaz borularında hasar meydana gelirken Ridgecrest şehrinde, acil durum ilan edilmişti. 

1400'TEN FAZLA ARTÇI DEPREM

ABD'nin California eyaletinde dün gerçekleşen 6,4 şiddetindeki son 20 yılın en büyük depreminin ardından 1400'ten fazla artçı sarsıntı ölçüldü. 

Los Angeles kentinin 240 kilometre kuzeyinde, merkez üssü Ridgecrest yakınları olan deprem, bölgede hasarlara yol açarken artçı sarsıntılar sürüyor.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, California eyaletindeki son 20 yılın en büyük depreminin ardından 1400'ten fazla artçı sarsıntı gerçekleşti. 

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR