Zengin ve hayatlarından endişe duyan Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan kişiler, Kuzey Kore' nin saldırı düzenlemesinden çekiniyorlar. Muhtemel bir saldırı eyleminin yapılması durumunda ise kendilerini güvence altına alacak alternatif çözümler arıyor. İşte diğer "güvence" çözümü ise nükleer sığınaklar...

BU SIĞINAKLARA YOĞUN TALEP VAR

Son zamanlarda Amerika' da satışlarda %200 artış patlaması yaşayan "nükleer yer altı sığınakları" na duyulan istem gün geçtikçe daha da çok artmakta. Mevzu bahis konusu olan bu sığınaklar bir nükleer saldırı durumunda içinde bulunanları korumak adına yapılmış ve hava filtreleme sistemi ile dizayn edilmiş.

 

PEKİ BU SIĞINAKLARA NEDEN TALEP ARTTI?

Kuzey Kore' nin resmi haber ajansından Kuzey Kore ordusunun ağustos ortasında Guam'a 4 adet füze yollamak için lider Kim Jong Un' un talimatını beklediği haberi ifade edildi.

KİM JONG'TAN TALİMAT BEKLİYORLAR...

Pyongyang yönetimi Büyük Okyanus' ta bulunan ABD toprağı Guam'a orta menzilli füze saldırısı gerçekleştirmek adına Ağustos ayının ortasını işaret etti. Kuzey Kore haber ajansında yer alan açıklama dahilinde, Ağustos ayında ABD' ye bağlı özerk Guam açıklarına 4 adet orta menzilli füze fırlatma planı, Kuzey Kore lideri Kim Jong- Un' un talimat bekliyor.