ABD'de yapılan bir anket sonucunda, ülkedeki iş adamlarının bir bölümünün ABD Başkanı Donald Trump'ın yönetim modelini "kaotik" olarak yorumladığını ortaya koydu.

ABD'li yayın kuruluşu CNBC'nin gerçekleştirdiği ankette, piyasa değeri 4 trilyon doları geçen ABD'li şirketlerin finans yetkililerinden (CFO) Trump'ın yönetim modelini tek kelimeyle açıklamalarını talep etti.

Toplam 35 CFO'nun yer aldığı ankette, 4 finans direktörü Trump'ın yönetim modelini "kaotik" bulduğunu açıkladı.

Trump'ın yönetim modeline dair 2 CFO "değişken", 2'si "umursamaz" değerlendirmesi yaparken, 2 finans direktörü de "öngörülemez" ifadesini kullandı.

Ankette yer alan bir CFO da Trump'ın yönetim şeklini "iş odaklı" şeklinde gördü.

Finans yetkililerinden, Trump'ın ekonomik vaatlerini yorumlamaları da istenilen ankette, kurumlar vergisi oranını düşürecek vergi reformunun bu sene içerisinde gerçekleşmesi oranı yüzde 44 olarak ölçüldü. CNBC'nin şubat ayında gerçekleştirdiği ankette söz konusu oran yüzde 59 düzeyindeydi.

Trump'ın ABD altyapısına 1 trilyon dolar yatırım yapma planına dair beklentilerin ise aynı zamanda yüzde 58'den yüzde 49'a düştüğü görüldü.

Trump'ın bu ayın başında ülkesini Paris İklim Anlaşması'ndan çekme yönünde aldığı karara dair ise CFO'ların yüzde 43,6'sı kişisel olarak, yüzde 33,3'ü de şirketlerinin siyaseti yönünden karşı olduklarını bildirdi.