Amerika Birleşik Devletleri' nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi olan Nikki Haley, Maduro rejiminin" halkına hesap vermesi adına daha ileri önlemleri değerlendireceklerini bildirdi.

YAZILI BİR BEYANDA BULUNARAK DAHA İLERİ BİR YAPTIRIM KARARINI DEĞERLENDİRECEKLERİNİ AÇIKLADILAR

Daimi Temsilci Nikki Haley, Amerika Birleşik Devletleri' nin Venezuela' ya yaptırım kararına dair yapılan yazılı beyanında, ABD' nin Venezuela halkına yanlarında durma ve "vatandaşlarına acımasızca davranan ve demokrasiyi tahrip eden Maduro" rejimini yakından takip etme sözü verdiğine işaret etti.

YAPTIRIM UYGULAYARAK BU SÖZÜ TUTUYORUZ

"Bugün Venezuela halkına şiddet uygulanmasına ve yolsuzluğa karışan kişilere yaptırım uygulayarak bu sözü tutuyoruz." ifadelerini kullanan Haley, tüm seçenekleri masada tutmaya devam edeceklerini kaydetti.

"ARKALARINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ" AÇIKLAMASI YAPILDI

Gelişmeleri yakından izlemeye devam edeceklerini ifade eden Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi olan Haley, şu şekilde devam etti: "Venezuela' daki Maduro rejiminin hesap vermesi adına daha ileri önlemleri değerlendireceğiz. Venezuela halkının bir zamanlar başarılı olan demokrasilerini şiddet ve korkutmalara rağmen koruma mücadelelerinde arkalarında durmaya devam edeceğiz."