22 Şubat 2017' de Irak' a bağlı olan Telafer' de kayıt altına alınan bir görüntü infial yarattı. Amerika Birleşik Devletleri uçaklarından atılan paraşütlerin ucunda silah dolu kutular var. ABD’ nin Telafer’ de DEAŞ üyesi teröristlerinin mevzilerine yaptığı silah ikmali, bölgedeki Irak askerleri ve Haşdi Şabi militanlarının termal kameraları ile görüntülenmişti.

İDDİA ÖRT BAS EDİLMİŞTİ...

Amerika Birleşik Devletleri o sene bu iddiayı ört bas etti. Fakat geçtiğimiz günlerde Telafer operasyonu başladı. Harekat esnasında Irak askerleri bir grup DEAŞ üyesi teröristi ele geçirdi, Düzenlenen harekatta ABD yapımı Javelin füzeleri ele geçirildi. "Tank Katili" olarak bilinen ısı güdümlü Javelin füzelerinin eli kanlı terör grubu olan DEAŞ üyesi teröristlerin elinde ne işi vardı? Bu sualin yanıtını bulmak aslında çok basit. O füzeler Şubat ayında ikmali yapılan silahlardandı.

ABD BUNU DAHA ÖNCE DE YAPMIŞTI...

2014 senesinde Kobani gündemi esnasında eli kanlı terör örgütü DEAŞ ile PYD teröristlerinin sözde çatışmaları esnasında ABD uçakları, PYD’ ye silah yardımı yaparken, bir diğer terör grubu olan DEAŞ mevzilerine de paraşüt ile silah dolu kasalar atmıştı.