ABD vatandaşlarından, kamusal alanlarda ve toplu ulaşım araçlarını kullanırken tetikte olmaları istenilen açıklamada, kalabalık alanlardan uzak durulması ve özellikle dini tatil günlerinde dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan çok önemli bir uyarı geldi. Bakanlık, bu yaz Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşlarını IŞİD'in gerçekleştirebileceği terör saldırıları ihtimaline karşı uyardı.

Bakanlık tarafından seyahat uyarısına ilişkin yapılan yazılı açıklamada;

“Terör grupları yakın zamanda Avrupa genelindeki spor etkinliklerini, turistik alanları, restoranları ve ulaşım noktalarını hedef alan saldırılar planlamayı sürdürüyor” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, uyarının 20 Haziran'a kadar geçerli olacağı kaydedildi."BRÜKSEL VE PARİS SALDIRILARI GİBİ KATLİAMLAR HAZIRLIĞINDA OLABİLİRLER"

Yetkililer açıklamasında Cihatçı teröristlerin önemli turizm merkezlerine, restoranlara, AVM'lere, hava limanları ve tren istasyonlarına saldırabileceğini belirtti. Yetkililer, IŞİD'li teröristlerin Brüksel ve Paris saldırıları gibi katliamlar hazırlığında olduklarından endişelendiklerini de ifade etti.

Kaynak: Express.co.uk.