Amerika Birleşik Devletleri' nin Başkan Yardımcısı olan Mike Pence, Kuzey Kore' ye yönelik 'tüm opsiyonların, seçeneklerin masada olduğunu' ifade etti ve Güney Amerika ülkelerinden Kuzey Kore yönetimi ile temasların sona erdirilmesi isteminde bulundu. ABD Başkan Yardımcısı olan Mike Pence, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet ile yapmış oldukları müşterek medya toplantısında, "Pyongyang yönetiminin, tüm seçeneklerin masada olduğunu anlaması zorunludur," şeklinde konuştu.

"KARŞI GELMENİN BİR BEDELİ VAR VE BUNU GÖSTERECEĞİZ" AÇIKLAMASI...

"Umuyoruz ki Şili, Brezilya, Meksika ve Peru da, Kuzey Kore ile ilişkileri kesme hususunda bize katılacaktır," isteminde bulunan Başkan Yarımdıcısı Pence, bu sayede "barışçıl çözüm" sağlanabileceğini ve "milletlerarası toplumun iradesine karşı koymanın bir neticesi olduğunu Pyongyang'a göstermiş olacaklarını" şeklinde ifadelerde bulundu.

"NÜKLEERE SAHİP OLMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ" AÇIKLAMASI...

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı olan Mike Pence açıklamlarına ek olarak, "Biz, ABD olarak "Kuzey Kore' de hali hazırdaki haydut rejimin, kendi ülkelerine ulaşabilen nükleer silahlara sahip olmasına dahi izin vermeyeceğiz" şeklinde ifadeler ile gerilimi iyice tırmandırdı.