Euronews'in aktardığına göre Warner, gerçekleştirdiği konuşmada, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, seçimi zayıflatmak için özenle inşa edilmiş kasıtlı bir kampanya emri verdiğini” aktardıç En kıdemli Demokrat Senatör olan Warner, Rusya'nın devlet propaganda araçlarını kullanarak Amerikan medyasını itibarsızlaşma gayreti yürüttüğünü öne sürdü.

Carnegie Uluslararası Barış Vakfı Rusya ve Avrasya Programı Direktörü Eugene Rumer ise Rusya'nın yeni hedefinin Almanya ve Fransa'daki seçimler olacağını iddia etti.

Senatörlerin sorularını cevaplayan Dış Politika Araştırma Enstitüsü'nden Clint Waats ise gerçekleştirdiği konuşmada, “Kremlin demokrasileri içten dışa parçalayarak iki temel kilometre taşına ulaşabilir. Birincisi Avrupa Birliği'nin çözülmesi ve ikincisi NATO'nun dağılması” dedi.

Komisyonun Cumhuriyetçi başkanı Richard Burr, kapsamlı ve tarafsız bir soruşturma yürütüleceğinin sözünü vererek, “istihbarat nereye götürüyorsa oraya kadar gidecek” açıklamasını dile getirmişti.

YAPILAN İDDİALAR PUTİN'E SORULDU

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise ülkesinin ABD seçimlerine müdahil olduğu iddialarına ise Arhangelsk kentinde düzenlenen Arktik Forumu'ndaki yaptığı konuşmada, esprili bir şekilde cevap verdi. Putin “Reagan sanıyorsam vergiler konusunda bir tartışmada Amerikalılara şunu demişti. Dudaklarımı okuyun Hayır!” dedi.

FLYNN: KONUŞURUM AMA...

Diğer yandan Donald Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn'ın avukatı Trump'ın kampanya döneminde Rusya ile işbirliği yaptığı iddialarıyla ilgili ifade verebileceğini; karşılığında dokunulmazlık istediğini aktardı.

Kaynak: TimeTurk